Ülkemizin en yüksek yerleşim yerlerinden biri olan Başkale de mayıs ayında 3 çiftçiye yapılan örnek çilek bahçesi projesi ilk hasadını verdi. Tamamen doğal ve hormonsuz olan çilekler muazzam bir tada sahip.  Damlama su sistemi ile kurulan çilek bahçelerinde modern tarım yönetimini kullanan çiftçilerimiz hasattan memnun olduklarını belirtti.
Yeni mahalleden Bilal ARSLAN, Azıklı Mahallesinden Mevlüt DEMİR ve Ekecek Mahallesi Hatipova Mezrasından Niyazi GÜNER, örnek çilek bahçesi proje sahipleridir. Çiftçiler bu projenin ilk hasadını aldıklarını ve çok mutlu olduklarını belirtti.  Maddi durumlarının düşük olduğunu Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının başlattığı projeye başvuru yaptıklarını ve başvurularının kabul edildiğini çilek bahçesi kurulumunun yapılıp kendilerine teslim edildiğini belirten proje sahipleri bu projeden memnun kaldıklarını ilk hasatla satış yaptıklarını ve projenin ilk gelirini elde ettiklerini çok sevinçli olduklarını dile getirdiler.
Damla sulamalı çilek yetiştiriciliği projesinde yer alan Mevlüt DEMİR işsiz olduğunu ve maddi durumunun kötü olduğunu fakat bu proje ile bir iş sahibi olduğunu kendisine ve ailesine bu imkânı veren başta Başkale Kaymakamı Abdulselam ÖZTÜRK olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Çileklerin çok beğenildiğini ve muhteşem bir tadı olduğunu söyleyen Mevlüt DEMİR şimdiden çok fazla çilek siparişi aldığını sözlerine ekledi.