Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE 04/07/2015 Cumartesi günü yapımı devam eden evleri yerinde denetledi. İlçe Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri aracılığı ile
ilçe merkezi ve mahallelerde incelemeler yaptıklarını ve bu incelemeler sonucunda evi olmayan ya da evi oturulmayacak derecede hasarlı olan fakir ve yardıma muhtaç vatandaşları belirlediklerini söyledi. Kaymakamımız BÜYÜKKÖSE incelemeler sonucunda engelli vatandaşlara, dul bayanlara ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlara öncelik verilerek bu vatandaşlar için ev yapım ve ev onarım projeleri yapılarak bunları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bildirdiklerini, bakanlığın da bu talepler doğrultusunda incelemeler yapıp durumu uygun olan vatandaşların taleplerini kabul ettiğini belirtti.

Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE 2015 yılı içerisinde bakanlığa gönderdiğimiz projeler içerisinde 36 vatandaş için ev yapımı,25 vatandaş için ise ev onarımı yardımı uygun görüldüğünü belirti. Ayrıca '2014 yılında da 39 ev yaptık ve 21 ev onarımı gerçekleştirdiklerini belirti. Ev yardımı yapılan vatandaşlardan Sevdin İNER ise, çocuğunun hasta olduğunu belirterek, 'İşsizim, evimiz yoktu. Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE' den Allah razı olsun. Bizimle ilgilendi ve ev sahibi olmamızı sağladı. Emeği geçen herkese ve Devletimize de teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerince muhtaç vatandaşlarımızın daha huzurlu, sağlıklı ve ferah bir yaşam sürmeleri için çalışmaların devam etiğini söyledi.